Katyń. Teoria Barw

instrukcja obsługi

„Katyń. Teoria barw” nie jest linearną opowieścią, tak jak nie jest nią niekończąca się historia odkrywania kolejnych warstw kłamstw i kłamstewek katyńskich.

„Katyń. Teoria barw” jest platformą interaktywną. Tę opowieść musisz zbudować sobie sam. Masz dwie opcje poruszania się w tym świecie. Możesz szukać na kolejnych planszach postaci, które opowiedzą ci swoją historię albo wskażą ci przejście do kolejnych poziomów. To dość proste – musisz odkryć te obszary, które po najechaniu kursorem reagują (zmieniają barwę) i kliknąć na nie. Jeśli się zgubisz – nie przejmuj się, na tym nam zależało. Historia to nie ulica jednokierunkowa. Możesz poruszać się przy pomocy umieszczonych w dolnych rogach strzałek – wtedy na pewno nie pominiesz niczego, ale przyjemność będzie mniejsza.

Każda z plansz daje też szansę na wysłuchanie głosów ekspertów – Marty Witoń i profesora Lecha Krzyżanowskiego, którzy opowiadają o zbrodni katyńskiej i o Józefie Czapskim z punktu widzenia naukowego. Dla nas ważne, by te dwie perspektywy ciągle się mieszały i pokazywały historię jako zbiór osadów kolejnych warstw narracji.

Owocnych poszukiwań!